Do meczu pozostało:
7dn.9godz.33min.
11.13 X10.06 213.27 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Real Madryt 0:4 FC Barcelona – skrót meczu: Duma Katalonii nokautuje Real, a Lewandowski z dubletem! (WIDEO)

Najbardziej wyczekiwany mecz dotychczasowego sezonu La Liga, pada łupem FC Barcelony!

Ostatnie kilka dni miało stanowić prawdziwą weryfikację aktualnej dyspozycji dwóch hiszpańskich gigantów. Pierwszym etapem tego procesu była 3. kolejka Ligi Mistrzów – zaliczona pomyślnie zarówno przez „Krolewskich”, jak i Dumę Katalonii. Real, mimo pewnych kłopotów, odwrócił losy meczu z Borussią Dortmund, odnosząc ostatecznie wysokie zwycięstwo. Barcelona natomiast zdominowała spotkanie z Bayernem. Za „etap numer dwa”, nazwać można El Clasico.

Test ten okazał się być znacznie korzystniejszy dla podopiecznych Hansiego Flicka. Barcelona sprawiła, że „Królewscy” w drugiej połowie byli kompletnie bezradni, choć warto zanotować, że tak naprawdę w pierwszej połowie to gospodarze byli krok od tego, by schodzić do szatni prowadząc. W 30. minucie piłkę w siatce umieścił Kylian Mbappe, jednak arbiter odgwizdał spalonego.

Na tym jednak poczynania Realu się dziś zakończyły. Druga połowa należała już w całości do Katalończyków – w 54. minucie kanonadę rozpoczął Robert Lewandowski, który po dwóch minutach cieszył się już z dubletu. Następnie, po upływie kolejnych dwudziestu jeden minut, do listy strzelców dopisał się nie kto inny, jak Lamine Yamal, po którego bramce Barca prowadziła już 3:0. To jednak nie koniec – o gola zamykającego wynik, pokusił się główny bohater meczu z Bayernem, czyli Raphinha. Rezultat 0:4 utrzymał się już do ostatniego gwizdka.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.